Rady a tipy

Čo je to BMI
[Čo je to BMI]

Čo je to BMI?

Prepočtom výšky a hmotnosti získate celosvetovo uznávaný index telesnej hmotnosti, anglicky Body Mass Index (BMI). Týmto prepočtom získate hodnotu záťaže Vášho tela na plochu matraca. Na základe tejto hodnoty zistíte, aký typ matraca je pre Vás najvhodnejší. Hodnota v tabuľke u konkrétneho matraca určuje, pre ktoré BMI je matrac vhodný.

Vzorec: BMI = hmotnosť v kg / (výška v m)2

 

viac...
Tvrdosť matracov
[Tvrdosť matracov]

Pri výbere matraca nesmieme zabudnúť na niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú našu správnu voľbu:

1. tvrdosť matraca
Tvrdosť matraca patrí medzi najdôležitejšie aspekty pri nákupe nového matraca. Pri voľbe tvrdosti matraca máme tendencie vyberať matrac podľa tuhosti matraca, na ktorú sme zvyknutí. Avšak správnu voľbu tvrdosti matraca ovplyvňuje v najvyššej .............

viac...
Matracové peny
[Matracové peny]

Ponúkame na výber nasledujúce penové materiály matracov:

PUR-PENA patrí medzi základné materiály pri výrobe matracov; jej vlastnosti sa používaním menia. Pri prvom použití vyniká tuhosťou, ktorá sa používaním mení k príjemnejšiemu komfortu pri ležaní. Je vyrábaná z kvalitných surovín a ma­teriálov, bezpečnou technológiou nepoškodzujúcou ozónovú vrstvu. Je to zdravotne nezávadný materiál, ktorý sa bežne používa v detských postieľkach, v nemocniciach a aj v našich matracoch. Problém pri životnosti PUR-pien je požívanie nízkych hustôt iba okolo 20 kg/m3 v nosných častiach matracov. V našich výrobkoch nepoužívame PUR-penu nižšej hustoty ako (25 kg/m3).

viac...