Slovenský výrobca Materasso

Firma MATERASSO Slovakia, s. r. o., bola založená roku 1995. Zameraním firmy bola výroba zdravotných a ortopedických matracov, antialergických paplónov, vankúšov a dekoračných prikrývok.

 

Od roku 2009 firma začala s výrobou Kontinentálnych postelí a lamelových roštov.

 

Od roku 2012 bol výrobný sortiment rozšírený o výrobu sedacích vakov.

V súčasnej dobe MATERASSO Slovakia, s. r. o., ktorej výrobné priestory sú v obci Oravské Veselé, produkuje cca 300 000 matracov a cca 70 000 lamelových roštov ročne a to v rozličných variáciách. Doplnkovou činnosťou firmy MATERASSO Slovakia, s. r. o. je výroba bytových doplnkov, vankúšov, spacích vakov, výrobkov a hračiek z molitanu.

 

MATERASSO Slovakia, s. r. o., pokrýva 60 – 70 % tuzemského trhu, pričom svoje výrobky vyváža do Českej republiky, Poľska, Maďarska, Nemecka, Švajčiarska, Fínska, Holandska, Litvy a do ďalších krajín.

 

Podľa potrieb a požiadaviek zákazníka sa vyrábajú výrobky:
– v ľubovoľnom rozmere
– v rôznych tvaroch
– podľa špecifických požiadaviek zákazníka – napr.: pri zdravotných problémoch
– podľa hmotnosti zákazníka

 

Prispôsobiť podľa individuálnych požiadaviek sa tiež dajú:
– ortopedické vlastnosti – tvrdosť a elastickosť matraca
– antialergické vlastnosti
– estetické vlastnosti – vonkajšie prevedenie matraca.

 

Väčšina vyrábaných matracov je zaradená Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv ako „ Zdravotná pomôcka“.

 

Materasso Slovakia s.r.o. je jediný výrobca matracov na Slovensku pracujúci v systéme ISO, ktorý garantuje celý proces výroby od vývoja až po expedíciu spotrebiteľovi.

 

Firma je držiteľom mnohých certifikátov a ocenení ( napr.: Slovak Gold, Súhlas hlavného Hygienika SR s používaním názvu „Zdravotný pružinový matrac“ ....).

 

Materasso Slovakia, s. r. o., tak prispieva k tomu, aby súčasný človek, ktorý je inak vystavený mnohým nepriaznivým vplyvom, ako je nesprávne sedenie či nedostatočný pohyb, mohol zdravo odpočívať, relaxovať a regenerovať svoje sily.